“تشکر به شما برای یکی از بهترین کشور جهان!” معلم تاریخ از روسیه به رئیس جمهور تاجیکستان پیام نوشت

03-09-2018 | تاجیکستان | 0 | 99

tajikistan

تیموفی بولیکو، استاد تاریخ، گردشگر، محقق، نویسنده و عکاس از روسیه ضمن بازگشت از تاجیکستان در اواسط ماه اوت سال 2018 از زیباگی این منطقه اورآسیا شگفت زده بود و او نامه ای به محترم امامعلی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان در باره برداشت های خود نوشت. ما این نامه و چند عکس را که در فیس بوک و سایت “مرکز لیو گومیلف” منتشر شده است، در سایت خود منتشر می کنیم.

“سلام، محترم امامعلی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان!

اینجانب معلم تاریخ مکتب متوسط 16 مسکو هستم و در ماه اوت با هدف تحقیق و پژوهش اقلیت ملی و قومی به تاجیکستان سفر کردم و می خواهم که به شما برای مهمان نوازی ملت تاجیک صدقا تشکر گویم. در طول ده سال گذشته من برای اهداف پژوهشی در مناطق مختلف جهان، از جمله چین، هند، مکزیک، آسیای جنوب شرقی، آفریقا، اسرائیل، فلسطین، ایران و سایر کشورها سفر کردم. به نظر من تاجیکستان، بدون شک، کشور دوستانه تر نسبت به مسافران است. نمونه های از حسن نیت و دوست داشتنی زیاد هستند. افزاد برای من ناشناس در شهر دوشنبه فهمیدند که من از روسیه هستم، بارها و بارها از مسیرهای خود باز ایستاده، مرا احاطه کرده و با حق شناسی به روسیه برای دوستی در شرایط مشکل پیچیده با من صحبت می کردند. تاجیک ها دائما سعی داشتند با غذاهای ملی از من پذیرای کنند و تمایل به من کمک کردن داشتند.

رفتار قابل توجه و روشن ملت تاجیک به مسافر این واقعیت بود که مردم تاجیکستان، تجار به فرد تازه وارد کشورشده قیمت کالاهارا دو یا سه براربر پینهاد نمی کنند، اما در اکثر کشورهای جهان به گردشگر و یا مسافر قیمت بالای کالاهارا پیشنهاد می کنند. چنین مناسبت به میزان کمتری در ایران یافت می شود. چنین مناسبت با مهمان به سرعت باعث ایجاد احساس اعتماد به کشور است که من با پیمودن بخشی از مسیر در تاجیکستان یک بار دیگر مرا مناسبت خوب مردم تاجیکستان شگفت زده کرد. رانندگان کامیون ها آماده تغییر مسیر خود می شدند و مرا به نقاط دور تاجیکستان بوردند تا زیبایی کوه ها و دریاچه های کوهی را نشان دهند. این خیلی گوارا و خوب بود.

من هیچ شکی ندارم که این گونه رفتار خوب و صمیمی واقعیت این است که مردم تاجیکستان دارای سابقه طولانی و غنی، تعهد به سنتی است که در کشور شما حفظ شده است. برای روسیه مهم است که از تاجیکستان بسیار چیزهای را آموزد.

در موزه ها و از شهروندان عادی من با علاقه مندی بسیار در باره تاریخ قدیمی و تاریخ باستان قبل از اسلام تاجیکستان، دولتداری سغدیان و دوره اتحاد جماهیر شوروی اطلاع به دست آوردم.

با توجه به تقویت دوستی مردمان من به اولگو واسیل آوا، وزیر آموزش و پرورش فدراسیون روسیه با پیشنهاد امکان افزایش شمار ساعات در برنامه های آموزشی مکاتب روسیه در باره آموزش تاریخ تاجیکستان نامه ارسال کردم. برابر با دیگر کشورهای همسایه تمدن اورآسیا. من با شور و شوق زیادی از توسعه پروژه های بشردوستانه بین روسیه و تاجیکستان که بر اساس آن اساتید از روسیه در تاجیکستان کار می کنند، پیگیری می کنم. من خوشحالم که روابط نزدیک کشورهای ما به فعالیت های سازمان های غیر تجاری و انجمن ها مساعدت می کنند.

تشکر صادقانه به شما برای یکی از بهترین کشورها در جهان – تاجیکستان!”

Novyj-risunok-1-2

Novyj-risunok-2-1

به اشتراک گذاشتن اخبار در شبکه های اجتماعی:


نظرات

اسم شما
Email

هنوز دیدگاهی داده نشده