لاوروف : فرانسه انگلیس و آلمان با تداوم تجارت با ایران بر مبنای به غیر از دلار موافقت کردند

09-07-2018 | اقتصاد | 0 | 55

tajikistan

 سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه می‌گوید: کشورهای اروپایی طرف مذاکرات هسته‌ای با ایران - فرانسه، آلمان و انگلیس - بر سر تجارت با با ایران مستقل از [نظام مالی] دلار آمریکا موافقت کرده‌اند.

به گزارش پارس تودی به نقل از راشا تودی وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و بریتانیا با حفظ تجارت با ایران بدون دلار موافقت کرده اند.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه که در نشست اخیر وزرای خارجه کشورهای عضو توافق هسته‌ای برجام در وین حضور داشت، روز دوشنبه خبر داد که سه کشور اروپایی عضو برجام با حفظ تجارت با ایران بدون دلار موافقت کرده‌اند.

لاوروف گفت: همه در این باره اتفاق نظر دارند که تحریم‌های آمریکا کاملا غیرقانونی و غیرقابل قبول است.

اتحادیه اروپا هم پس از نشست روز جمعه کمیسیون مشترک برجام در بیانیه‌ای اعلام کرد، حفظ کانال‌های بانکی، ادامه صادرات نفت‌ وگاز و ایجاد فضای سرمایه‌گذاری مطلوب در ایران، در اولویت است.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران پس از حضور در این نشست که اولین بار بعد از خروج آمریکا از برجام در سطح وزرای خارجه برگزار شد، گفت، جمهوری اسلامی ایران این حق را برای خود محفوظ نگهداشته که در برابر تخلف رسمی و بزرگ آمریکا از برجام، اقدامات لحاظ شده در این توافق را انجام دهد اما به درخواست دیگر اعضای برجام، این اقدامات را به تعویق انداخته است تا از تضمین منافع خود مطمئن شود.

.

 

به اشتراک گذاشتن اخبار در شبکه های اجتماعی:


نظرات

اسم شما
Email

هنوز دیدگاهی داده نشده