هشداری به زمامداران سیاست ایران

06-03-2018 | سیاست | 0 | 173

tajikistan

 مسلم است  که شخصیت هایی از یک کشور در کشور دیگر به سمت سفیری منصوب می‌شوند  که موردشناس و موقع‌پذیر و سیاست‌مدار باشند. این رسالت بزرگ تقاضا می‌کند که سفیر تعیین­شده باید در به منظور پیوندگری اندیشه‌های سازنده و مناسبت های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی دو دولت را پیاده نماید.

 در مظهر روابط دیپلماتیک مطرح کردن تاریخ و تمدن و توسعه بخشیدن همکاری های متقابل دو ملت محض به تجربه برازنده سفیر بستگی دارد.

 در این جریان افکار سازنده و مشترک نقش کلیدی را می‌بازد. سفیر بایست ظاهراً و باطناً در نظرها عبرت‌بخش و مووفق باشد و در مسیر مناسبت های دیپلماتیک طرفین به سهل‌انگاری راه ندهد، زیرا گفته‌اند: «عالمی را یک سخن ویران کند». هدف از ارائه   اندیشه‌های مذکور شناخت شخصیت غرض‌آلود سعید محسن نبوی، سفیر فوق‌العاده جمهوری اسلامی ایران در دولت عراق است.

 حاجت به شرح و توضیح  بی‌مروتی های نبوی نیست. دو خال بالای سرش در عموم بیانگر اعمال شخصیت اوست.

 حال‌دان­ها از سرچشمه‌های تاریخی و ادبی بارها کثافتی خال های روی سر را تأکید کرده‌اند. پیامدهای ناخوب چنین خال ها  که همسان دو شاخ تشریح یافته‌اند، بخصوص در مردان عالم سیاست همیشه ناامنی و ناسپاسی را به بار آورده‌اند. از این رو، زمامداران سیاست جمهوری اسلامی ایران را ضرور است که به خاطر مناسبت های نیک دولت­داری تعیینات نبوی صورتان به مقام سفیر خویش در کشوری خودداری نمایند.

 

         سفیری که به سر گر خال دارد،

         ز اعمال بدش صد فال دارد.

 

         محسن سیفی‌نژاد

facebook

به اشتراک گذاشتن اخبار در شبکه های اجتماعی:


نظرات

اسم شما
Email

هنوز دیدگاهی داده نشده